שלום! אני נועה דבש יזמית ויוצרת Only Wipes

הרעיון למגבונים מתכלים נקיים מחומרים, המכילים רק מים, התחיל כשילדתי את בכורתי. היא הייתה רגישה למגבונים, אפילו לעדינים שבהם, ולכן נאלצתי להכין לה מגבונים כדי שיהיה עם מה לנקות אותה בגן.

הייתי קונה גליל של בד מגבונים יבש שנועד לניקוי המטבח, וגוזרת לגודל נוח לשימוש. לאחר מכן הייתי מקפלת ומרטיבה עם מים בתוך קופסה. זה גזל ממני זמן יקר, לא היה נוח להשתמש בהם.

לרוב הבד היה צבוע, ולא היה מידע מאיזה חומר הוא עשוי ומה הוא מכיל. המגע לא היה נעים מספיק וגם לא הצלחתי למצוא קופסה שתתאים. לאחר כמה שנים עם לידת האמצעי שלי. התחלתי להסתובב יותר בחברת אמהות לקטנטנים.

ראיתי שאני לא היחידה שמנסה למצוא פתרון כדי לא להשתמש במגבונים הרגילים. רבות סביבי היו מרטיבות עם מים פד גזה, צמר גפן או נייר סופג.
שום פיתרון לא היה להן מושלם, אבל עדיין עדיף על השימוש במגבונים רגילים.

בשלב זה התחלתי לחקור את הרכיבים של המגבונים הקיימים בחנויות (אריזות של חברות מפורסמות וכאלה שיותר אנונימיות). נדהמתי מכמות החומרים והרכיבים עצמם. הרבה כימיקלים שלא בריאים ולא טובים לתינוק או לאדם בוגר בשום צורה.

אחרי מחקר מעמיק על המגבונים הקיימים היום בשוק ועל תהליך יצור המגבונים, הבנתי שחייב להיות מוצר שכזה – מגבונים המכילים רק מים. התחלתי לבדוק את האפשרויות מול מפעלים ויצרנים של מגבונים קיימים. רובם הפנו אלי את הגב, או אמרו שכדאי שארד מהרעיון, חבל על ההשקעה.

אבל אני התעקשתי והרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות. הגעתי למפעל מקסים בצפון הארץ שאחרי שכנועים רבים הסכימו ליצר בשבילי. אחרי חודש חזרתי לבקש יצור נוסף. הם לא האמינו!

כך נולדו  Only Wipes

נועה וינאי דבש