עזרה ונוחות בהנקה

עזרה ונוחות בהנקה

פעמים רבות בשלב ההנקה אנו צריכות לנקות לפני ההנקה את הפטמה (משמן או משחה),
המגבונים שלנו יאפשרו לכן להתנקות ללא צורך לקום מהמיטה 😘

המגע רך ועדין והמגבונים מכילים רק מים
את והתינוק/ת תשארו נקיים מכימיקלים!

מתי כדאי לנגב את הפטמה עם מגבון המכיל רק מים?

  1. אם מרחת משחת לנולין – למרות שהרבה משחות עם לנולין מיועדות להנקה ולא מסוכנות לבייבי שלך אם הוא יונק איתם, משחות אלו מבוססות על שמן מה שגורם לפטמה שלך להיות "מחליקה" ומשפיעה על חיבור העמוק של הבייבי שלך לשד.
  2. שמן קוקוס – שמן קוקוס לפעמים מרגיש כמו מוצר חלומי עבור אמהות מניקות: גם עוזר לפטמות פצועות להחלים וגם יש לו גורם אנטי פטרייתי, אך הוא פחות מתאים לאכילה של תינוקות לכן מומלץ לנקות את הפטמה היטב לפני שאת מניקה את הבייבי.
  3. במהלך טיפול אנטי פטרתי – כאשר האם או התינוק סובלים מפטריה בשד או בפה כדאי להתייעץ עם רופא ולקבל משחה אנטי פטרייתי לשניהם, במקרים כאלו מומלץ לנגב את הפטמה לפני כל הנקה ולמרוח את המשחה אחרי שהבייבי מסיים לאכול.
  4. מלח אנגלי – כאשר הפטמות פצועות מאוד, יש גודש חזק או צינורית סתומה אפשר לטפל ע"י אמבטיה קטנה של הפטמה במלח אנגלי. מלח אנגלי עובד מצוין בכל המקרים האלו והרבה פעמים עוזר לאמא טרייה להתגבר על הבעיות הנפוצות האלו בלי התערבויות נוספות. אך הוא לא כל כך טעים או בריא לאכילה לכן אחרי השימוש מומלץ לנקות את הפטמה.
  5. חלב אם עוזר לעור להרפות ולהחלים את הפטמות הכאובות, אבל אם החלב מדביק לך את הפטמה לחזייה או רפידת הנקה וכואב לך אפשר לעבור על הפיטמה שוב עם מגבון לאחר ההנקה.

מומלץ להשתמש בניקוי חד פעמי כדי למנוע הצטברות חיידקים! 

נכתב ע"י מיכאלה בוטרו – מדריכת הנקה מוסמכת. 

דילוג לתוכן